Wiadomości prawnicze

Wpis

piątek, 18 kwietnia 2014

Kwestie prawne a branża budowlana

Prawo związane z budownictwem w Polsce uznawane jest za dziedzinę niesamowicie złożoną. Niedogodności w jego możliwie praktycznym zastosowaniu będzie w stanie potwierdzić ewidentnie większa część przedsiębiorców budowlanych. Wystarczy wspomnieć chociażby o tym, że jeszcze na długo przed samym rozpoczęciem jakiejkolwiek większego typu inwestycji trzeba podejmować wiele sformalizowanych działań. Wymagają one złożenia różnego typu pism, wniosków czy odwołań. Zdecydowana większość obowiązków w tym zakresie leży w kompetencjach poszczególnych wykonawców.
Nic więc dziwnego w tym, że przedsiębiorcy budowlani często korzystają z pomocy kancelarii prawnych zajmujących się kompleksowo realizowaną obsługą inwestycji. Dzięki temu zręcznie unikają problemów wynikających bezpośrednio z obowiązku sporządzania zawierania umów i składania pism w całym okresie cyklu związanego z projektem budowlanym. Wsparcie na gruncie formalnoprawnym jest istotne także w postępowaniach o charakterze przetargowym, dochodzeniu pojawiających się ewentualnie roszczeń bądź też rozstrzyganiu sporów między stronami kontraktu. W świetle przyjętych dziś przepisów, które są w trybie stałym nowelizowane, można wręcz stwierdzić, że prawna pomoc w dziedzinie prowadzenia firmy budowlanej, to już konieczność.

 

Prawo budowlane w ogóle jest ciekawym i bardzo obszernym zagadnieniem, warto poświęcić mu trochę czasu. Niektóre przepisy są tak "pokręcone", że kłócą się nawet z konstytucją. Przykład znaleźć można w poniższym filmiku:

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
prawniczek287
Czas publikacji:
piątek, 18 kwietnia 2014 12:12

Polecane wpisy